| Valentino91 a întrebat:

Am un Smart tv Samsung cu diagonala de 163cm prețul unuia e in jur de 3000 de lei aseară am reușit sa ii sparg ecranul l-am aprins și funcționează doar ca pe ecran este crăpătura de la display unde a fost spart are vreo problema?

Răspuns Câştigător
| Valentino91 explică:

A, daca merge si nu face figuri, poti sa te uiti linistit la el pana luni. Dar luni, la doctor cu el!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Orice tv nou (dintre cele plate) are in exterior, dincolo de display, o folie dintr-un anumit tip de plastic sau sticla, care ajuta la poalrizarea luminii, daca nu ma insel, in orice caz, fara acea folie nu ai vedea nimic pe ecran, cred ca ea ti s-a spart. Daca nu te deranjeaza spartura, nu cred ca ar fi nici o problema. Totusi, ar fi indicata o vizita la service, nu e un obiect de 2 lei.

| Valentino91 explică (pentru cristi202):

Azi e sâmbătă și pana luni nu gasasec deschis am zis doar daca se întâmpla ceva cu tv-ul pana ajung cu el la service

| Valentino91 explică (pentru Valentino91):

A, daca merge si nu face figuri, poti sa te uiti linistit la el pana luni. Dar luni, la doctor cu el!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, trebuie inlocuit displayul ecranul nu il mai folosii ca face scurt, dar cum ai reusit sa il spargi?

| Valentino91 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vrut să-l aplic pe perete am chemat doi băieți sa ma ajute și din neatenția mea am alunecat pe masa și am venit cu mâna in Display

| Frank51 a răspuns:

Cu excepția faptului că e spart, e ca nou laughing nu bate nu troncane.