| andrey1412 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Trend PLUS, cu android 4.2.2.
Deoarece am 4 gb memorie interna, am atasat un CARD SD de 8 gb.
din memoria interna mai am liber sub 1gb. Si vreau sa imi pun Asphalt 8 Airbone pe el, dar, cand descarc de pe google play zice ca nu am spatiu. Si vreau cand se descarca sa se descarce pe cardul SD.

a) Cum fac asta la Galaxy Trend Plus (fara root)?
b) Dar la o tableta SAMSUNG Galaxy note 8.0 (cu root)?

1 răspuns:
| StefaniaM a răspuns:

Servus frate si eu ma chinui acum sa-mi mut asphalt 8 pe cartela de pe trend lite! Da am vazut un tutorial pe youtube cu un s4 care avea android 4.2.2 si puteai sa muti aplicatiile pe cartela. Oare la tine nu merge?