| Nicu_Careba_1967 a întrebat:

Am un telefon vechi Samsung GT B 3310 pe care am niste poze pe care as vrea sa la salvez pe laptop. Am incercat cu cablul de date si spune ca nu se poate efectua operatia de transfer. Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pozele sunt in memoria interna sau pe card? Daca sunt in memoria lui, ar fi bine sa faci rost de un card microSD pe care sa transferi pozele din memoria interna. De pe card se pot transfera mai usor pe pc, fie printr-un cititor de carduri, fie conectand telefonul la pc, care iti ofera si acces mai facil la card.
Pentru accesul la memoria interna, Samsung foloseste softuri aditionale, cum este Kies, dar nu stiu daca acesta este compatibil cu modelul tau de telefon.