| Rombix a întrebat:

Am un volan pentru gaming marca Genbird Shockforce M si nu merg pedalele (acceleratia si frana)la jocuri, setez controalele pentru volan dar la pedale pas.Care ar putea fi cauza? Cum sa fac sa mearga si pedalele(acceleratia si frana)

Pana acum am jucat cu acceleratia si frana folosind schimbatorul de viteze(da, merge) dar nu e normal, vreau sa fie ca in realitate.Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ce fel de Windows ai? Incearca sa calibrezi setarile din optiunile pentru Game Controller din sistemul de operare.
Mai intai asigura-te ca exista o conexiune corecta intre pedale si volan (banuiesc ca pedalele se conecteaza la volan prin fir, iar cel din urma la unitate pc prin cablu usb).

Răspuns utilizator avertizat