| Vilcan a întrebat:

Am vazut ca cei de la Fashion House cauta lucratori comerciali part-time sau full-time.Eu daca am 17 ani si nu am experienta ma pot angaja,stiu ca cei cu experienta au prioritate, dar exista vreo sansa? Pe site iti da email-ul sa le trimiti cv-ul dar eu ce pot scrie in cv?! As vrea sa ma angajej part-time.Am citit pe net si ai destul de multe sarcini, eu sigur m-as descurca foarte bine...Astept raspuns.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Daca trimiti cv sigur ai o sansa, daca nu trimiti sigur nu ai niciuna. ce-ai de pierdut? trimite, nu poti sa stii ce nevoi ai ei, poate prefera ca tine sa-i instruiasca ei cateva zile si sa vina pe salariu mic decat oameni cu vechime care au pretentii mari, sau poate au nevoie si de munca necalificata. deci trimite cv, scrii la ce liceu esti, profil, limbi straine daca stii, daca ai facut ceva voluntariat pe undeva, daca ai castigat ceva premii pe undeva cumva (in afara de premiile de la scoala, alea generale), daca ai fost pe la olimpiade, premii sportive, daca faci vreun sport, orice poate arata ca esti muncitor, ca ai cap si ca poti functiona intr-un colectiv. pe linga cv sa trimiti o scrisoare de intentie, in care sa spui cat esti tu de muncitor, de fast-learning, dedicat, dornic de a invata si de a aplica ceea ce ai invatat, disciplinat, cu bun simt de organizare, capabil sa lucreze bine in echipa dar si singur. gasesti aici niste modele de scrisoare de intentie, le adaptezi si bagi la greu din toate, sa-i convingi ca esti tu mic si fara experienta dar meriti din plin sa te angajeze. succes, poate-mi spui ce-ai facut.