| Copila2016 a întrebat:

Am vazut ca multi dintre voi vreti funda cand raspundeti la intrebari, si eu am primit cateva, dar cu ce ne ajuta fundele astea, ne avantajeaza cu ceva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Funda este un mod de multumire pentru raspunsul tau, dat de cel/cea care a pus intrebaea.

Din pacate, de foarte multe ori se pune o intrebare, dar cel/cea care a pus intrebarea nici nu mai revine sa citeasca raspunsurile sau sa acorde funda.

Cateodata, funda se da la raspuns gresit sau incomplet.

Si mai rar se multumeste tuturor pentru straduinta.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt bune pentru orgoliul personal al fiecaruia. Ne simtim folositori.

| Adry05 a răspuns:

Inseamna niste puncte, au cam cea mai mare valoare de puncte, iar punctele alea te urca in clasamentul general TPU.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primesti puncte sa cresti in rank si cam atat

| OldSoul a răspuns:

De ajutat, nu te ajuta cu nimic concret, dar intr-un fel te face sa te simti apreciat.

| NoFeelings a răspuns:

Se pare că, după spusele colegilor mei de site, ne ajuta in clasament. Hmm, nu știam.
Te face sa te simți apreciat pentru răspunsul tău, și parcă te îndeamnă să răspunzi și la alta întrebare. happy

| Trumpinator a răspuns:

Da, cresti in clasamentul TPU

| iLegendaRy a răspuns:

Salut. Da, intr-un fel persoana care da un raspuns care este corect din partea celui care da intrebarea si doreste ca sa il aprecieze si ii ofera o funda! Fundele, evaluarile te ajuta sa cresti in clasamentul site-ului TPU. Deci daca consideri ca unul dintre raspunsurile care ti-au fost oferite, il consideri cel mai bun ii oferi raspuns castigator.