| LittlePoppy a întrebat:

Am vrut ieri sa-mi deschid un cont de Facebook. Dar imi cere obligatoriu conectarea cu contul de... whatshapp. Nu am si nici nu intentionez sa-mi fac. Cum rezolv problema?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Whatsapp si Facebook NU AU NIMIC IN COMUN.
Daca-ti cere asa ceva, atunci este "fishing" si nu-ti recomand sa mai folosesti acel site sau aplicatie!

Din browser intrii pe pagina facebook.com
Doar acolo te registrezi.

Nu uita sa-ti dai (si sa retii) adresa ta de e-mail (pe care o folosesti), eventual si numarul de telefon!
Sunt necesare in caz de uitare parola sau "spargerea contului", cand trebuie sa-ti trimita un cod de deblocare (in locul parolei).

| AnastasiaK a răspuns:

Nu o să încerc să-mi creez un cont nou doar ca să fiu 100% sigură de ce urmează să afirm. Așa că: sunt 99% sigură că nu îți cere contul de whatsapp, ci numărul de telefon. Dacă vrei cont de Facebook, îl pui, dacă nu, nu. Simplu.

| LittlePoppy explică (pentru AnastasiaK):

Si numarul de telefon. Dar si whatshapp. Nu fac confuzie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FaceBook in 2021? De ce?

| LittlePoppy explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg ce vrei sa spui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittlePoppy):

E fumat