| clementine667 a întrebat:

Anul trecut in noiembrie mi-am dat demisia de la fostul loc de munca. Astazi am sunat sa le cer o copie dupa adeverinta de vechime si o copie dupa dicizia de incetare a contractului de munca. Mi s-a spus ca nu am cum sa primesc acele copii avand in vedere ca nici ei nu au documentele in original de la Bucuresti. S-a trimis cerere prin care sunt informati cei de la Bucuresti de decizia mea de incetare si inca nu au primit raspuns/nu s-au ocupat de situatie. Am verificat pe site la CNAS si apar ca fiind asigurata. Este vreo sansa sa apar ca figurand inca la ei? Sa apar ca fiind angajata acolo desi eu mi-am dat demisia? Am avut numai probleme cu ei si cat am fost angajata. Unde pot merge ca sa aflu exact daca eu figurez ca fiind la ei? CNAS? Sau casa de pensii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca angajatorul nu ti-a inregistrat in REVISAL incetarea contractului individual de munca si nu a comunicat aceasta catre Casa de Asigurari de Sanatate.
Fata de situatie n-are nici un rost sa te adresezi cuiva in afara angajatorului dar te poti interesa si la ITM.