| Cartarescu_Denisa_1998 a întrebat:

Ar putea sa imi spuna si mie cineva cum se face o programare la dentist,nu e gluma sau ceva si nu vreau raspunsuri la misto,pentru ca nu am mai fost la dentist decat odata cand eram mica sa imi plombez o masea si atunci am fost cu mama fiindca eram destul de mica,si de atunci nu am mai fost la dentist fiindca nu am mai avut nevoie,pana acum cand sunt bevoita sa ma duc si chiar nu stiu ce sa spun si cum sa spun, mentionez doar ca am niste dinti cariati.Mai intai imi analizeaza situatia si dupa ma programeaza pentru fiecare chestie in parte sau cum.Nu stiu ce sa spun cand ajung acolo help, vreau doar raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu unul din parinti (banuiesc ca esti minora!). El face o analiza a situatiei si daca-i problema o face pe loc sau te programeaza. Nu trebuie sa spui nimic. Medicul stie ce sa faca.

| Crackman a răspuns:

Te duci la medic... si iti zice ce si cum

| zăGhost a răspuns:

''Buna ziua, as dori o programare la dr X''