| newaccountbye a întrebat:

Are ceva dacă scriu azi in zi de sărbătoare?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce treaba are scrisul cu sarbatoarea de azi? Prin traditie nu se spala rufe dar ce vrei tu se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai contează? Deja ai scris întrebarea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citez din Catehismul catolic. Pescuitul ( nu cel industrial) nu este lucru manual. Astfel dacă scrii ca relaxare, nu are nimic. Dacă ești scriitor profesionist, e păcat, căci Dumineca este zi sfântă iar odihna este sfântă, fiindcă viața ta este sfântă, iar dacă nu te odihnești mori tânăr ( și tâmpit, dar asta este altă poveste, dacă pui asemenea întrebare, ești cam pe drumul ce duce la Vaslui). Amin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, acestea sunt superstitii in care nu ar trebui sa crezi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce scrii, daca scrii prostii, mai bine nu scrii.

| Brizbriz a răspuns:

E o superstitie, dar, daca totusi crezi, atunci... daca scrii NUMAI de placere/pasiune nu incalci superstitia, daca scrii de nevoie/facut bani, atunci o incalci

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce scrii. În general nu.

| Editocroci a răspuns:

Îmi place întrebarea ta. M-ai făcut să râd.

| sparklingqueen a răspuns:

Eu nu cred in superstitii, dar din cate am auzit ca de zi de sarbatoare nu muncesti/speli etc. Daca scrisul e considerat munca e ceva, daca scrii asa ca ai tu chef nu.

| Brizbriz a răspuns (pentru sparklingqueen):

"cum 6 ore | canalizaree a răspuns:
Eu nu cred in superstitii, dar din cate am auzit ca de zi de sarbatoare nu muncesti/speli etc."

nu crezi dar... HMM, NU INTELEGI IDEA DE SUPERSTITIE
pentru ca EXACT ASTA E SUPERSTITIE
eu m-am angajat si prima zi de munca a fost vineri 13
spal rufe duminica, nu intentionat, dar EXACT atunci ajung sa spal
samd

iar unde am crescut, au auzit povesti "de groaza" cu oameni care au avut ghinioane "GRAVEEEE" de aia

| sadrian46 a răspuns (pentru Brizbriz):

Da, post hoc ergo propter hoc. Dacă s-a întâmplat după aceea, e din cauza aceea, greșeală care o mai fac și marii savanți.

| Brizbriz a răspuns (pentru sadrian46):

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Momentan a răspuns:

Da. Faci progrese.

| vandam500 a răspuns:

N-are nimic tocmai ai scris o intrebare! Daca ar fi nici sex nu mai facem cai sarbatoare!