| Mihai651 a întrebat:

Arhimede si Pitagora ce erau atei? credinciosi? credeau in dumnezeu ca fiind natura nu divinitate? in ce credeau?

10 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Toti credem sau vom ajunge sa credem pana in final in D-zeu. Marele Einstein nu a crezut la inceput in D-zeu si I-a negat prezenta in experimentele lui, apoi inainte de moarte a lasat o scrisoare speciala fiicei lui in care ii descria ca D-zeu a fost mereu prezent in viata lui, chiar cand nu a vrut sa-L vada, ba mai mult Ii simtea prezenta in experimentele facute, mai ales cand nu-i ieseau. Numai bine!

| suntserios a răspuns (pentru Caro34):

Cat de arogant si ignorant sa fii sa afirmi

"Toti credem sau vom ajunge sa credem pana in final in D-zeu"

Poate uiti ca doar 30% din planeta crede in acest dumnezeu. Dar ce mai conteaza ca sunt alte 4 miliare de oameni care cred in altceva, sau nu cred deloc in basme?

| Caro34 a răspuns (pentru suntserios):

Chiar daca sunt 4 miliarde care cred in altceva, acest "altceva" tot D-zeu se cheama; nu te lasa înșelat! Nu stiu, care-i mai arogant sau mai ignorant: cel care deja crede sau cel care va ajunge sa creada? Numai bine!

| Mihai651 explică (pentru Caro34):

Esti putin cam prost

| suntserios a răspuns (pentru Caro34):

Pff, sincer imi pare rau pentru tine. Cred ca e extrem de trist sa fii atat de spalat pe creier. Noroc ca tu nu iti dai seama, ca te ai ingrozi.

| Caro34 a răspuns (pentru suntserios):

Multumesc pentru reamintire! Ma simt minunat asa, fii linistit! Numai bine!

| suntserios a răspuns (pentru Caro34):

D'oh, cred si eu ca te simti minunat. Cu cat gandesti mai putin cu atat e mai simplu. Cu cat iti spun altii ce sa faci cu atat e mai usor.

| Caro34 a răspuns (pentru Mihai651):

Multumesc! Iti doresc si tie ca intr-o zi sa fii macar 1% din cat eu sunt! Te-ar ajuta sa ai 2000 euro pe luna si o viata specială! Numai bine!

| Mihai651 explică (pentru Caro34):

In viata nu conteaza numai banii, deci taci dracu

| Caro34 a răspuns (pentru Mihai651):

Insa in viața conteaza sa fii respectuos si sa știi sa vb. frumos cu toată lumea; parcă asa ne învață la școala! Apoi asta era opinia mea, nu asta ai cerut? Daca nu-i pe placul tau, imi pare rau! Numai bine!