| GicaGigekGica a întrebat:

As avea nevoie rapid de niste bani (70-100 lei) si as dori sa imi spuneti niste metode sa fac rost de ei intr-un timp cat de cat rapid. Vreau sa mentionez ca am 14 ani si nu as vrea metode care functioneaza doar in America (standul cu limonada, plimbatul de caini))

Răspuns Câştigător
| alfabet258 a răspuns:

Vinde ceva pe olx sau pune anunturi prin oras cu produsul printat și numărul de telefon că să fii contactat mai repede. Daca esti dintr-un oraș mare, împarte pliante sau angajează-te la standurile din mall cu monstre gratis. Funda?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ai ceva facturi de plată? Sau de ce e aşa urgent?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rapid are el nevoie de bani, cere i tatalui sau mamei tale urgent, i ti vor da un șut in c..r

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu vrea sa iti imprumute nimeni, du-te la munca cu ziua, se gaseste cate ceva de facut si se plateste binisor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Împrumută niște bani de la părinți/bunici sau vezi dacă mai e mult până vine alocația. La 14 ani nu prea ai altă variantă, cel puțin nu la noi în țară.

| Cariba1929202 a răspuns:

Poti sa te angajezi(sa faci curat pe la restaurante)eu cred ca parintii tai temar ajuta cu banii daca nu ar fi ceva gen droguri sau tigari(bautura)poti face munca caznica si parintii s ate plateasca idk.Aa ai zis ca vrei o metoda care merge in Romania? Cersitu?