| angela_9115 a întrebat:

As avea o intrebare mica de tot, stie cineva aproximativ cat m-ar costa un bilet de avion Romania-Londra? am auzit ca nu imi trebuie pasaport pentru a calatori spre Londra ci se poate doar cu buletinul. Are cineva habar? Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul biletului e avion depinde de compania aviatica, clasa, daca rezervi din timp etc. Cauta pe site-ul companiilor aviatice care efectueaza zboruri de la noi spre Londra si o sa afli preturile, le poti compara si alegi ce iti convine. Fiind in UE ambele tari, se poate calatori cu cartea de identitate(nu cu buletinul de identitate, cu acesta nu se poate). Numai bine!

2 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Https://book.wizzair.com/flights/Bucharest/London-Luton/?language=RO
cauta pe siteul wizzair si vezi cam pe unde ar fi pretul. da, se poate merge numai cu buletinul in UE.

| dede_3946 a răspuns:

Eu acum sunt in Anglia si am plecat doar cu buletinul, deci se poate asa ceva.