| Dan_6508 a întrebat:

Aş avea si eu o mica intrebare :

Am avut un abonament la COSMOTE timp de 2 ani după care mi-am prelungit abonamentu[mi l-am si mărit]. Data de facturare este in ziua de 14 a fiecarui luni. Abonamentul l-am prelungit la jumate lunii gen 30, la acea data aveam alocate minutele si un cost de 2 euro. Mărindu-mi abonamentul am fost atentionat ca nu voi avea totalitatea minutelor incluse in abonament decat dupa ziua de 14 a lunii.

Aş vrea sa stiu daca pana pe 14 am vreun minut din cele incluse in abonament alocat sau nu, la reprezentant mi s-a spus că minutele pe care le aveam pana in ziua respectivă au fost luate si ca pana in ziua de 14 voi avea aproximativ jumate din cele incluse in noul abonament.

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Da ai dar numai jumate din ele pana pe 14 dupa 14 ti le vor da pe toate si eu am facut acelasi lucru si de exemplu am 50 de min nationale si din alea 50 mi-au bagat doar 15 pana acum

1 răspuns:
| florinell a răspuns:

Buna, nu stiu cum sa incep dar iti spun asa, sigur ca ai, de fapt asa ar fi corect si legal, minutele sa le ai pe toata luna, din 14 decembrie(de ex)pana in 13 ianuarie, asa ar trebui, iar daca nu e asa, te rog sa suni la protectia consumatorilor, deoarece nu se poate asa ceva, sau poti sa mergi la cei de la cosmote sa reziliezi contractul, si in telefonia mobila daca se prelungeste contractul nu se mai platesc penalizari la incetarea prematura...mult succes!