| dush a întrebat:

As vrea sa cumpar niste cutite pentru aruncat dar nu am inca 18 ani, am vazut anuntul pe okazii si nu scria nimic legat de interzicerea comercializarii catre minori. Voiam sa stiu daca posta romana verifica chestia asta cu varsta la ridicarea coletului sau daca daca au vreo restrictie de genul pentru minori la anumite colete?

Răspuns Câştigător
| relativsausigur a răspuns:

Nu verifica nimeni daca esti adult sau minor atunci cand achizitionezi ceva, insa sa nu le iei cu tine la scoala, in locuri publice cu oameni, etc., nu doar pentru ca esti minor, ci pentru a nu pune in pericol alte persoane.
Ai grija de tine, de asemenea.

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ce zici mă macette! Tu şi cu van damme mai lipseaţi din peisaj.

| Live4Ride a răspuns:

Nu au nici o restrictie si nici nu verifica. trebuie doar sa ai buletinul la tine!