| pattyxx a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa citesc o carte. IMi puteti recomanda?

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Hai ma oameni buni chiar nu ganditi deloc? nu o luati ca pe o insulta, ca nu o fac, doar va deschid ochii aia inchisi si lipiti cu super glue...
ma fato ma gandeste naibi si tu logik ma, sunt vorbe luate din batrani ma! de aia de 90 de ani, care nici cum ii cheama nu mai stiu, nu mai crede toate prostiile astea... si phantomix, fa ca ellaughing stai si uitate la ceaslaughing
mai gandeste si tu logik, dc ar trebui sa o doara undeva pe steaua aia de dorinta ta? si la ce sa se indeplineasca? doar ca o fetita a cerut o dorinta ca a pus o dorinta?
Ha! nu sunt rau, sunt doar realist, deschide ochii si uitete ce ai in jur, oameni rai, care vor sa-ti bata joc de tine, si esti o tinta perfecta, esti naiva (ca sa nu zic mai rau).
Stiu ca e un raspuns mai dur, dar asta e realitatea, si daca te gandesti putin, poate am si dreptate.
Nu cred ca ai mai mult de 8 ani, daca zici asemenea lucruri... La cate stele cazatoare am vazut eu pana acum, trebuia sa scuip flacari, sa am aripi, picioare din gheata si sa fiu milionarlaughing

| Bybanu a răspuns:

Cati ani ai? sa stiu daca sa te mint sau sa zic adevarul?

Hai ca iti zici adevarul: faza cu steaua cazatoare este o 'chestie' veche, mamicile le spuneau copiilor sa iti puna dorinte cand vedeau stele cazatoare. Nu se indeplineste nimic deoarece nu este ceva real, nu exista magie si chesti din astea. Totusi acel lucru ce l-ai pus tu ca dorinta se poate adeveri sau nu, daca in viata acel lucuru se adevereste este din cauza ca asa trebuia sa se intample, nu pentru ca ti-ai pus tu dorinta. Hi

| BBdragutza a răspuns:

Uite eu iti recomand singur pe lume,fram ursul polar(daca nu l-ai citit inca),alice in tara minunilor,moara cu noroc,print si cersetor,cartea junglei,calatoriile lui gulliver,mara,insula comorii,castelul palarierului,pe aripile vantului(care sunt doua volume),colt alb, comoara din lacul de argint, sper sa alegi una care sa iti placa!

| Cella a răspuns:

Mmm sti ca nu trebuie sa te bazezi pe asta.hee heechestia cu stelutele cazatoare sunt cum sa spun mici joculete. DAR
se spune ca atunci cand vezi una iti pui dorinta iar acesta se va intampla pe parcurs.dar acum oare se va intampla? cand o sa se intample? raman intrebari invaluite in mister.
Cius:X

| Atechan a răspuns:

Zile pierdute.(o gasesti in diverta)

| dincolodevise a răspuns:

Asta nu se stie...defapt nu poti fii sigura ca se va indeplini acea dorinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste singur pe lume, steaua sudului, ultimul mohikan

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Nu se va indeplinii niciodata...toate acestea sunt doar povesti(legende) daca iti doresti cu adevarat ceva crede in acel ceva si poate at se va indeplinii dar cu steaua cazatoare...nu se va implinii. :*

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Doamnee...@DidiMAriuka sa implinit pentru ca asta trebuia sa se intample nu ca tu, ti-ai pus dorinta rolling eyes

| pHaNtOmiX a răspuns:

Intr-o zi se indeplineste dorinta, nu uita sa te uiti la ceas.straight face fail

| DidiMAriuka a răspuns:

O sa ti se indeplineasca :X mie mi s-a indeplinit... mi-am dorit sa fiu cu un baiat si mi s-a indeplinit :X:X:X nu-s cat timp o sa iti dai seama :X:X:X pai depinde... Asteapta big grin

| yourlittleshean a răspuns:

Pai se poate indeplini in orice moment al vietii talewinking