| NowForYou000 a întrebat:

As vrea sa stiu cum se prinde vopseaua permanentă mai bine. Pe parul spalat sau nespalat? Nu stiu ce sa inteleg, pe unele site-uri am citit ca parul trebuie sa fie nespalat, pe alte spuneau sa fie spalat inainte. Cum se face mai exact si de ce? Si inca o intrebare : dupa vopsire daca aplic o masca pentru parul vopsit, iar apoi sampon tot pentru par vopsit, e ok? E ok daca il si usuc dupa cu feonul? Dar pana la urma vreau sa stiu cum e treaba cu parul spalat. As vrea sa ma spal acum, iar maine dimineata sa ma vopsesc.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Vopseaua de par se aplica pe parul nespalat.

| Itanul a răspuns:

Nu citi site-urile. Citeste prospectul. Acolo ai mai multe instructiuni. Dar vopselele care se gasesc acum, se aplica pe parul nespalat.