| Peppy a întrebat:

As vrea sa stiu daca pozele de pe telefon(LG KP501)daca nu le mut eu in cardul de memorie se pot gasi si acolo? Adica eu am avut niste poze pe care le-am sters si nu le-am mutat(salvat)in cardul de memorie, este posibil sa le mai gasesc acolo? Sa se mute singure? Stiu sigur ca le-am sters si mi-a fost furat cardul si nu as vrea sa le mai am.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se vor gasi pe card daca ai facut setarea sa le salveze in memoria interna. Se pot, insa, recupera cu programe speciale de recuperare date de pe card daca le-ai salvat acolo si le-ai sters.

| Peppy explică (pentru Salontanul):

Adica sa fac setarea dupa ce am facut poza sau e setare permanenta? Eu stiu ca nu am facut niciodata nicio setare si nici nu am cautat vreodata in cardul de memorie.

| Peppy explică (pentru Salontanul):

Inca ceva...Am incercat sa le salvez in memoria externa cu alt card si mi le salva acolo, dar si in galerie.Cand le stergeam din galerie se stergeau si din card.Crezi ca asa s-ar fi intamplat si la celalat card daca le salvam in card?

| Salontanul a răspuns (pentru Peppy):

N-am intalnit problema asta la mine. Eu cand sterg din memorie se sterg numai de acolo nu si de pe card.

| Peppy explică (pentru Salontanul):

Dar crezi ca asa s-o fi intamplat si acolo?

| Peppy explică (pentru Salontanul):

Ai LG kp501?

| Salontanul a răspuns (pentru Peppy):

Nu stiu ce s-a intamplat. Nu am tipul ala de Lg. Am alt tip. Principiile sunt la fel si am si Nokia si Samsung. Nu sunt prea mari diferente.

| Peppy explică (pentru Salontanul):

Le ai cu touch screen?tongue Al meu e cu touch screen...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cum e telefonul tau dar la al meu cand intru sa fac poze scrie ceva de setari. Printre altele ma intreaba si unde sa salveze pozeele: pe card sau in memoria telefonului. Mergi la un centru cu telefoane si roaga pe cineva sa te ajute.

| Peppy explică:

Adica cum sa fac setarea? eu stiu doar ca mi le arata in galerie.nu am verificat niciodata in cardul de memorie.deci crezi ca mai sunt acolo daca le-am sters din galerie?