| simoSTAR a întrebat:

As vrea sa stiu si eu... daca se poate ca sa setezi ca atunci cand te suna cineva sa ii sune ocupat acelei persoane chiar daca nu vb la tel...(in reteaua cosmote)

Răspuns Câştigător
| MM a răspuns:

Atunci cand blochezi numarul cuiva si acela te suna, ori ii da ton de ocupat ori intra casuta vocala cu un mesaj predefinit de genul : abonatul se afla in afara ariei.etc.

2 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Nu are legatura cu reteaua, ci cu setarile telefonului. La Setari, ai optiunea Administrare Apeluri.Acolo trebuie sa ai ceva de genul : Restrictii -Lista Neagra, unde introduci numarul care vrei sa nu te mai deranjeze. Din pacate, nu toate telefoanele au optiunea asta.

| simoSTAR explică:

Dar in cazul in care acea persoana a restrictionat apelurile de la mine...nu ar trebui sa sune ocupat, nu? ca incerc de 3 ore sa sun si suna numai ocupat.imposibil sa vb atat la tel straight face