| AvalohAlyn a întrebat:

As vrea sa urmez un curs de operator PC sau limba engleza.Dar trebuie sa aleg doar unul deocamdata.Ce sa aleg dintre astea 2? Pentru engleza,sunt incepator spre mediu,stiu ceva dar nu destul,mai sunt multe chestii de invatat,mai ales de vorbit coerent cu o alta persoana si sa fac esee, referate si compuneri foarte lungi in engleza si alte trebuinte.iar pentru operator pc ma gandeam ca te ajuta.La ambele cursuri se ofera la sfarsit diplome si certificate profesionale recunoscute de Minister si nu stiu ce firme in domeniu.Acum ce sa aleg? Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza iti trebuie. Operator PC? Pentru ce? Ai 18 ani, nu 60! Poti fi capabil sa faci niste chestii de birotica si singurel la calculator. Numai oamenii mai in varsta fac asemenea cursuri, care nu pot invata singuri, mai ales ca nu stiu engleza in primul rand.

2 răspunsuri:
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Amandoua

| Ryanreloaded a răspuns:

Recomand engleza, majoritatea programelor pc sunt in engleza deci o sa iti fie de ajutor cunostinte de limba engleza, O zi buna