| inna07 a întrebat:

Ati cumparat vreodata ceva de pe eMAG?
Este de inceredere?

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

EMag de incredere? Noooo, dau cele mai mari tepe.Nici n-am auzit de ei.

| Liviu a răspuns:

Da,sunt de incredere, am comanda si o sa mai comand dupa, buna idee, ma voi duce chiar acu sa ma uit dupa briciuri, sper sa gasescbig grin

| dannyel86 a răspuns:

Am cumparat de 3 ori de la eMag. Sunt multumit de serviciile lor si nu am motive deocamdata sa schimb furnizorul (transport gratuit la orice produs cu valoare peste 90 de lei).
Recomandarea pe care ti-o fac este sa cumperi doar produsele pe bucati (care sunt sigilate). Nu solicita sa-ti ansambleze ei componentele (daca e cazul), pentru ca nu ai certitudinea ca le-a scos din pachetul original sau sunt din alta parte (resigilate). Am patit-o si eu, dar li se iarta.

| inna07 explică (pentru dannyel86):

Si cat costa aproximativ livrarea, daca cumpar produse cu valoare mai mica de 90 de lei?

| dannyel86 a răspuns (pentru inna07):

12 lei

| DDCC a răspuns:

Firma este serioasa. Iti livreaza gratuit produsele daca pretul e mai mare de 90. Poti sa le returnezi in maxim 30 zile cu conditia sa nu le fi defacuta/desigilata - daca ai comandat gresit cava in cazul asta sau nu iti place. Calitatea produselor o vezi mereu dupa cerintele tehnice, dupa marca. Oricum site-ul este destul de ok. Da, am comandat si am sa mai comand de pe el. Oricum, cand vrei un produs, te uiti in principiu la cerintele lui, si nu prima data la site-ul de pe care il iei. De exemplu pc-garage iti impune o taxa de aproximativ 10 lei, dar livrarea e gratuita.

| andreyy96 a răspuns:

Buna,am cumparat eu acum 2 ani un hard extern Samsung de 250 de gb si il folosesc si acum.Sunt de incredere si preturi bune.