| Otilikaa a întrebat:

Ati incercat vreodata sa fumati? Sau fumati? La citi ani ati incercat prma data?
Va rog raspundeti toti care vad aceasta intrebare. vreau sa stiu.
winking

20 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Nu am incercat niciodata. nici nu ma gandesc sa incerc.nu este deloc sanatos sa te apuci de fumat.cum te-ai apucat, devii dependent.

| brandiburu a răspuns:

M-am nascut intr-o familie cu tata fumator inrait si mama fumatoare foarte ocazional (in toata copilaria, daca am vazut-o fumand 5-6 tigari).
Am crescut intr-un mediu in care se fuma peste tot (tata in armata - toti fumau pe acolo), nu m-au interesat tigarile.
La 14 ani, aiurea, m-am apucat de fumat. Acum am 13 ani de cand fumez. Ti-as recomanda sincer sa iti vezi de treaba ta. Nu vreau sa intru in detalii dar gandeste-te ca, odata ce prinzi cancer la plamani, de asta nu mai scapi niciodata.

| yonutz1 a răspuns:

Eu prima data am incercat pe la 7 ani dar acum nu fumez.

| stweety10 a răspuns:

Eu fumez din clasa a 7a, din cauza anturajului. Dar eu nu sunt o fumatoare inraita. Fumez un pachet si mai fumez peste o luna altul. Si tin dintr`un pachet si o saptamana.

| Scândură a răspuns:

Buna! Eu fumez ocazional, nu sunt dependenta. Prima data am incercat la 14 ani. Dar de fumat ocazional, la petreceri m-am apucat la 15.
Sper ca te-am ajutat si ai grija, daca vrei sa incerci sa nu devi dependenta, dauneaza grav sanatatii!

| TropicalStorm a răspuns:

Mai eu m-am apucat la 18 ani de fumat thinking cel mai bine te apuci pe la varsta asta si sa fii pe banii tai nu pe banii parintilor. eu fumez pe banii parintilorblushing am 19 ani laughing abia am terminat liceul si nu prea am venitul meu big grin dar curand o sa fiu pe banii mei happy

| 0PopaPorno a răspuns:

Da,am incercat...la 13 ani laughing

| XDarkAngel a răspuns:

Nu prea e indicat sa fumezi la orice varsta pe care o ai oricumwinking

| browneyes99 a răspuns:

N-am incercat niciodata sa fumez si sunt mandra de acest lucru.Pana acum nici macar nu am atins o tigara.Eu sincera sunt mandra de mine.Si nu voi face asa ceva in viata mea!

| ZethOfficial a răspuns:

| Deiia a răspuns:

Nu si nici nu vreau.nu stiu d ca aproape totii copii incep sa fumeze eu cred ac e o risipa de banii dai aproape 11 lei pe un pachet de tagari cand iti poti lua alceva mai pui 4 lei si iti iei o haina ceva.E o risipa de banii. Tigarile astea au molipsit lumea intreaga

| deniisu a răspuns:

Eu fumez numa ocazional si aveam 11 ani cand am incercat prima data.Da mai bine nu incercalaughing

| Visionfree a răspuns:

Prima mea tigara a fost la 4 ani, aia a fost ultima(de fapt... ultima care continea doar tutun).
Stii ce e aia dependenta chimica? Apuca-te, o sa iti placa.

| VladSilviu a răspuns:

Am 16 ani jumate prima tigara a fost acum 4 ani... iar de atunci parca ceru e mai negru ca niciodata sad nu te apuca vei regreta pe veci!

| Anne24 a răspuns:

Incearca laughing e senzatie laughing smug

| sebiiiii a răspuns:

Eu fumez de ceva timp
daca acel c3eva timp inseamna 3 anirolling on the floor
eu am acum 14 daca eu fumez de acum 3 ani aveam 11 nu am simtit nimic schimbat la mine de cind fumez alt ceva ce sa-ti spun? daca vrei alte intrebari sebi_mafiotu10

| anastasiiiiiiiaaaa a răspuns:

Am incercat pe la 14 ani jum si nu fumez pentru ca nu mi-a placut big grin

| drakdivin a răspuns:

Am incercat prima oara pe la varsta de 13 14 ani si detestam fumul laughing De 2 ani sunt fumator si numai am nici o problema cu ele. Dar nu as recomanda nimanui sa se apuce sunt INUTILE SI STUPIDE

| Moreniiss a răspuns:

Da,eu am probat prima data la 13 ani, si pe la 15 m-am apucat de elethinking am 4 ani de cand fumez!

| andra_8289 a răspuns:

Am fumat o data laughingdar nu-s dependenta eu am fumat prima oara la varsta de 10 ani, si am 11