| Maronica a întrebat:

Aveți idee cam între ce ore se oficializează o cununie civilă?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Sa dai telefon la starea civila ai incercat?
sau te bazezi pe faptul ca s-a casatori aici cineva de curant si e informat, sau chiar lucreaza la starea civila?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se oficierea casatoriei civile se face in timpul programului de lucru a starii civile si atunci cand esti programat. Programarea se face atunci cand se depune declaratia de casatorie.
Cu aprobarea primarului se poate face si in afara programului.