| Unnumenefolosit a întrebat:

Ba, deci daca sunt minor și vreau să zbor cu avionul singur imi trebuie procura si semnătura de la ambii părinți ok, dar daca indică însoțitor personalul de bord cum fac? Trebuie ceva buletin de la persoana aia? Sau cum?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul ca in declaratia notariala parintii sa indice ca insotitor major va fi personalul de bord de pe avionul companiei aviatice cu care vei merge, nu trebuie altceva. Vezi ca unele companii aviatice percep o taxa pentru insotitor.