| nightelegance a întrebat:

Bratara argint cumparata din magazinul Stil fara stanta? din ce motiv nu are stanta?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Posibil sa fie facute de masini pe banda rulanta.Si posibil calitatea sa nu chiar cea asteptata de client.Un bijutier fii sigura ca isi punea stanta altfel isi marcheaza lucrarea si certifica si materialul.Persoanele de fata se exclud bineinteles. :-) Oricum sa o porti sanatoasa!

3 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Poate pentru ca e made in Romania, si noi datorita inteligentei conducatorilor de dupa revolutie, nu mai avem dreptul de a stanta ( chiar daca cu 30 de ani in urma eram in topul mondial la exploatare si prelucrare de aur ). Mergem la bulgari pentru asta. Patetic. Asa ca poate romanii nostri s`or fi bazat pe increderea clientului si n`or mai batut drumu` pan` la bulgari pentru stantat. Asta e una. A doua, este posibilitatea sa nu fie argint, asta afli in timp.

| andtim a răspuns:

Daca nu are stanta inseamna ca nu prea e argintwinking ai grija sa nu fie tinicheawinking

| nightelegance explică:

Am gasit are stantat 925 ce inseamna asta?