| Anonimul1920 a întrebat:

Bun, deci sunt foarte curios in legatura cu oceanul. Mai exact cu Groapa Marianelor. Deci se zice ca este cea mai adanca parte a oceanului care are in jur de 10.911 metri cam 11 kilometri. Ok deci oamenii nu au putut sa inspecteze zona asta din cauza presiunii si a temperaturii foarte scazute, nici macar cu cel mai bun submarin. Din cate stiu o echipa a coborat pana nu stiu cati metri si din cauza presiunii un geam s-a spart si au murit. Ok sa trec direct la cera ce am de spus. De ce nu fac un cablu de 10.900 metri prin care duc o camera si niste flesh-uri foarte puternice iar acelea sa poata rezista la presiunea si temperatura acera iar asa nu ar mai trebui sa coboare nimeni acolo. Iar ei ar putea monitoriza toata activitatea de sub ei :/. Astept sa vad daca este cineva de acord cu mine sau sa-mi explice de ce nu e posibil asta. Funda pup :* happy

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

In 1960, băieții ăștia au fost până jos: Don Walsh și Jacques Piccard

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda, crezi ca nu s-a gândit nimeni sa trimită o camera dacă rezista?

| WhiteLife a răspuns:

Probabil ca oamenii de știință care o studiază s-au gândit deja și la aceasta posibilitate și la altele. Dacă ar fi fost ceva posibil ar fi încercat happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar parca au trimis, poate nu chiar pana la fund da in mare parte e explorata.