| Morari_Daniela_1999 a întrebat:

.Am 14 ani si am de 10 zile varicela si bubitele au inceput sa prinda coaja am 2-3 care inca nu au prins coaja si daca voi iesi din casa peste 2zile o sa-mi mai apara dupa aia....ma tem foarte mult ca daca voi iesi din casa imi vor mai aparea...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te temi sa iti apara, e bine ca iti apar pentru a le trata, daca vrei asa afara, acestea vor incepea sa dispar si nu este bine.De accea e bine sa stai in casa pana te faci bine.

| AlexCristi97 a răspuns:

Atentie mare sa nu le scarpini si sa nu le rupi coaja, exista riscul sa iti ramana urme/cicatrici.

| annneamary a răspuns:

Bine ar fi sa nu ieși in primul rand pentru a nu împrăștia boala, va trece si totul va reveni la normal nu ai de ce sa te temi