| MrFunky2 a întrebat:

Buna, am 14 ani si mi-a fost furat un telefon din vestiarul salii de sport a scolii.Intrebare, pot sa merg doar eu la politie sa reclam jaful?

8 răspunsuri:
| Striker14 a răspuns:

Buna, e o problma foarte grava. Trebuie sa reclami imediat la politie furtul, cel mai bine cu parintii tai. Daca ai iPhone, poti intra pe icloud si sa vezi unde e telefonul cu functia Find My iPhone. Stiu ca si pe Android e ceva similar, intri pe contul tau google care l-ai introdus cand ti-ai luat telefonul si il gasesti cu ajutorul google maps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu jaf prietene. Ca nu a jefuit banca. Furt, talharie. Nu jaf.

| cyupaku a răspuns:

Cu parintii

| annempx a răspuns:

Esti minora deci nu, du-te cu un părinte. Si..ar fi trebuit sa anunti un profesor.

| Adry05 a răspuns (pentru annempx):

Iti zic eu ca un profesor nu face absolut nimic. Si mie mi s-a furat un telefon, si altor colege si profesorii de la ora au dat din umeri.
Poti sa mergi la politie.

| Georgemtb a răspuns:

Da, desigur ca poti merge sa reclami jaful.

| cucuionut a răspuns:

Buna ziua. Furtul trebuie declarat la politie de persoana care a cumparat telefonul impreuna cu factura si datele telefonului : iMei-ul mai exact, care este un cod unic pentru fiecare telefon. Dupa aceea trebuie sa astepti, politia va face cercetari iar din ce am auzit in multe cazuri au fost gasite telefoanele.

| Alex_Alex_1991_iO0x a răspuns:

Puteai sa ti anunti profesorii...sa incerci macar in rest nu are rost daca este un tel performant mergi la reteaua in care esti abonat sa l blocheziii asa ma gandesc...