| darckprince a întrebat:

Buna am auzit de la un prieten ca cei din S. U. A vor sa inchida google, facebook, youtube si deja or inchis megaumpload.Care stiti din ce cauza vor sa inghida aceste site-uri si cand adica cam in ce data?

2 răspunsuri:
| Aniu a răspuns:

Este o lege tampita facuta de bosorogi care nu au legatura cu Internet-ul numita SOPA. Este facuta pentru a distruge orice urma de piraterie online sau incalcare de copyright. MegaUpload a fost inchis de FBI deoarece gazduia multe lucruri piratate sau care incalcau drepturile de autor iar pe owner-ul site-ului l-au bagat la zdup. Chestia e ca legea inca nu a fost admisa; ea urmand sa fie re-votata iar in Februarie.

| darckprince explică (pentru Aniu):

Ok mersi ft mult.