| Gabriel91400 a întrebat:

Buna!
Am comandat un produs nou si l-am primit stricat.
Acum, ca sa-l trimit inspoi prin Fan Courier (plata transport la destinatar), cum procedez?
Sa mentionez ca nu am fan curier in oras.
Scriu datele pe colet ca si cand trimit prin Posta?
Pe site-ul Fan Courier nu am gasit mentionat concludent daca trebuie scris pe foaie speciala, pe pc si printat, sau se poate pe foaie simpla cu pixul.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu magazinul de unde l-ai luat si vor trimite ei curierul. Ca sa demonstrezi ca ai luat legatura cu ei trimite-le un e-mail. Ulterior (daca ai probleme) te poti adresa ANPC.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Suni la fan curier si le explici problema iar ei iti vor explica si vor trimite curierul, pastraza ambalajele originale si actele altfel nu-ti vor accepta coletul.

| Gabriel91400 explică (pentru MihaiNicu23):

Magazinul de unde am achizitionat produsul mi-a spus sa trimit eu produsul inapoi, deci trebuie sa devin eu expeditor, iar respectivul magazin destinatar.