| anonim_4396 a întrebat:

Am de completat o cerere-tip alocatie de stat, pentru ca am implinit 18 ani... eu inca nu mi-am schimbat buletinul (pentru ca nu a trecut mult timp, am implinit la inceputul lunii feb si nu am putut sa merg atunci) trebuie sa schimb buletinul si apoi sa duc cererea completata la secretariat cu copia de pe buletin?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Uite-te la termenul de valabilitate inscris pe cartea de identitate--- daca cartea de identitate este valabila fa-ti cererea insotita de copia actului valabil. Daca actul a iesit din termenul de valabilitate, va trebui sa-ti faci, cat mai repede, o noua carte de identitate si apoi sa atasezi copia la cerere.