| Anne0510 a întrebat:

Am de facut un proiect pentru Limba Romana: trebuie sa fie o carte in care sa scriu compuneri, povestiri, referate, despre autori, etc. Problema este ca nu stiu ce titlu sa ii dau cartii si ce nume de editura ( numele trebuie sa fie inventat ). Va rog sa ma ajutati. Cele mai bune sugestii primesc funda. happy

1 răspuns:
| Doctor0000Pink a răspuns:

Nume :,, Creatori ai literaturii romane,, (Daca vei scrie despre autori, in general, pentru compuneri, povestiri ș.a, poti folosi,, Literatura in viata cotidiană,,;,, Amprente ale literaturii romanesti si universale,,;,, Comori ale literaturii noaste,, ( daca scrii despre autori romani ). Este o gama variata daca dispui de imaginatie si dragoste pentru lb.romana.
P.S : Spor la treaba, si contacteaza-ma daca ai nelamuriri in redactarea proiectului!