| anonim_4396 a întrebat:

Am facut 18 ani si a trebuit sa completez la liceu o fisa ca sa imi vina alocatia in continuare. Am trecut adresa din buletin, ( locuinta parintilor mei) doar ca eu nu mai locuiesc cu ei. Sunt zile in care ma inteleg bine cu ei si zile in care nu. As vrea sa stiu unde pot sa merg (in Bucuresti) ca sa imi trec banii pe card si sa nu mai vina la adresa parintilor mei? Eu nu am gasit o adresa pe net (sau nu am stiut eu sa caut) si la liceu nu au stiut sa imi spuna unde as putea sa merg. Am inteles ca dupa 3 luni de la completarea acelei fise o sa imi vina banii si ar trebui sa vin prin decembrie. Credeti ca se poate rezolva si sa imi vina banii tot in aceeasi perioada sau o sa trebuiasca sa mai astept?

1 răspuns:
| rcldpitesti a răspuns:

Buna seara, odata ce adresa din buletin este la parintii tai acolo o sa iti vina, poti merge la casa de pensii si le dai contul bancar si spui ca vrei sa tii vireze pe cont.