| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am fost acum cateva zile sa imi depun dosarul pentru somaj( de student), l-am depus si mi-a spus sa revin pe data de 4 august cu al 2-lea dosar, mi-a mai dat un carnetel care sa il completez. Vreau sa stiu ce acte trebuie sa contina al 2-lea dosar, ca domnu de acolo nu prea avea chef sa imi explice.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca eti absolvent al unei facultati, vezi enumerarea documentelor necesare in cel de-al 2-lea dosar (dupa luarea in evidenta ca"persoana aflata in cautarea unui loc de munca") la litera E de aici :http://www.ajofm-bv.ro/index.php?c=luare

p.s. punctul f), in legatura cu "adeverinta eliberata de furnizorul de servicii..." este acel carnet de luare in evidenta pe care l-ai primit dupa ce ai depus primul dosar--- carnetul tine loc de acea adeverinta precizata la punctul f).
Ceea ce nu stiu este, daca acea declaratie pe proprie raspundere trebuie sau nu incheiata la notar.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.