| Roxiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

am google chrome si nu stiu de ce dar mi s-a schimbat pagina de start.nu mai e ca inainte.si asa face si la mozila.sar putea sa fie un program? sau asa sa fie la toti? ideea e ca trebuie sa ma complic sa caut google pentru a intra pe site-urile obisnuite. daca puteti sa ma ajutati.Astept happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa setezi google ca pagina de start.
-La Mozilla Firefox: Unelte/Opţiuni/General, la Când Firefox porneste bifezi Arată pagina mea de start, la Pagina de start scrii http://www.google.ro şi dai OK.
-La Google Chrome: Unelte/Setări, La pornire bifezi Deschideţi pagina Filă nouă, la Cautaţi alegi Google.
-La Internet Explorer: Tools/Internet Options/General, la Home Page scrii http://www.google.ro, dai Apply si OK. Succes si numai bine!

| adrew a răspuns:

Chrome://chrome/settings/searchEngines

intra aici si seteaza cum iti place tie

| christianlaroka a răspuns:

Hey. deschide pagina de mozilla pentru ca e mai bun;), apoi dai la bara de sus la optiuni si iti va aparea o fereastra, o sa vezi pe la mijloc 'pagina de start' si acolo scrii www.google.ro, apoi iesi, inchizi fereastra si o deschizi din nou si vei avea google ca pagina principala. Bafta