| anonim_4396 a întrebat:

Am incheiat anul trecut un abonament la romtelecom (acela cu laptop cadou )contractul fiind pe 3 ani. Eu deja platisem 8 luni anul acesta in decembrie trebuie sa fie 1 an. Dar a trebuit sa ma mut in alta localitate am cerut sa mi se transfere totul la noua adresa. Din motive tehnice nu au putut si din vina lor au reziliat contractul. Dupa 1 saptamana ma anunta ca pot sa instaleze tel si net, de data asta contractul fiind tot pe 3 ani dar alt contract.Revoltat de faptul ca eu 8 luni am platit degeaba rata la laptop am solicitat sa mi se scada din facturi cele 8 luni cat eu am platit, dar cica nu se poate ca e contract nou incheiat(Deci cu alte cuvinte eu 8 luni am platit rta la laptop de pomana si nu se iau in calcul cele 8 luni din vechiul contract)
, am facut reclamatie acum sa vad daca se rezolva sau nu, mai sigur nu.Sunt hotarat sa nu mai platesc nimic mai ales ca trebuie sa plec din tara, voi ati auzit astfel de cazuri, ce ati face in locul meu, ce se poate intampla daca nu mai platesc? trebuie sa plec din tara cum sa procedez daca eu nu ma mai intorc platesc rata 3 + luni si abonamentele la tel si net daca eu nu le mai folosesc am platit deja 1 an 150 roni pe luna. ce se poate intampla daca nu mai platesc nimic ca eu asa i-am amenintat daca nu se tine cont de cele 8 luni eu nu le mai dau nimic nici un ban. ce ziceti va rog cat mai multe raspunsuri.

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Adreseaza-te la OPC... eu am rezolvat cu romtelecom instalarea sub forma asat, altfel spuneau ca nu au solutire tehnica

daniela
| daniela a răspuns:

Si inca ceva aici gasesti detalii cum sa procedezi... e simplu poate te ajuta

| 31957319 a răspuns:

Avocat, i-ati unul, si ardei.