| r3laxX a întrebat:

Buna,
Am intrat la facultatea de mecanica >-Mecatronica si robotica cu specilizare in mecatronica, Cluj.
Nu voiam la aceasta dar acum nu mai pot schimba.
Ce meserii sunt sau in ce domenii pot lucra dupa terminarea ei?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cum adica in ce "domenii pot lucra"?! Peste tot se folosesc sisteme mecanice care actioneaza inteligent!---si in domeniul industrial, si in domeniul serviciilor, si in domeniul medicinei.

| relativsausigur a răspuns:

Inca mai poti schimba.
Poti lua o lista cu toate facultatile la care ai dori sa intrii, dai telefoane si vezi unde mai sunt locuri.
Raspunsul la ultima intrebare e evident : ce tine de mecanica si specializarea ta, unii spre exemplu devin mecanici auto, daca pe specializarea asta au fost, sau isi deschid ei service auto.