| anonim_4396 a întrebat:

Am laptop K53U si vreau sa transfer dupa telefon, niste poze prin bluetooth. Activez bluetooth la telefon, dar nu stiu cum sa il activez la laptop!? Cine imi poate zice si mie?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Ok.In primul rand trebuie sa te asiguri ca ai driver-ul instalat pentru bluetoth. Apoi startupul progr. al cauti in control panel, dai clik 2 pe icoana respectiva si asa al activezi.Se impun ceva setari de paritate(sa inperechezi device-urile) si apoi este ok.Mai trebuie sa incarci si progr tipului de bluetoth corespunzator.

2 răspunsuri:
| tibi95cj a răspuns:

Poate ca ai bluetooth la laptop, uita-te in manualul de utilizare.

| Andrutz03 a răspuns:

Pai daca nu ai bluetooth instalat la laptop, ar trebui sa iti iei unul de la un magazin de electronice, costa cam 20 de lei, maxim 40... arata ca un modem si atunci cand il bagi in laptop iti apare instalare si ii dai acolo si il instaleaza... Sper sa iti foloseasca raspunsulwinking