| DelphhiN a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor... imi trebuie driver cred..pentru placa de retea atheros pentru windows7 si nu gasesc sau nu stiu unde exact sa caut..imi merge doar pe wireless ia eu am cablu si cel care mi a instalat windowsul nu mi a pus ma poate ajuta cineva?

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa-ti spun ceva care te va ajuta intotdeauna.
Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| SasNetRomania a răspuns:

Sa inteleg ca este laptop da? daca zici de wireless.
scrie pe google modelul laptopului tau (firma si modelul(cifre litere) apoi urmat de cuvantul drivers, iei driverul LAN il instalezi si restartezi laptopul.
daca nu reusesti anunta-ma
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se rezolva, sa ancepem asa; dai la START-CONTROL PANEL-DEVICE MANAGER si vzi daca e instalat tot an pc.

| SonicAndrei a răspuns:

Dacă ai Windows 7 atunci se poate face asta automat. Lasă activat Windows Updates iar windows-ul va căuta (pe internet) și instala tot ce trebuie.

Control Panel - System and Security - iar la Windows Update intră pe „Turn automatic updating on or off". Acolo unde scrie „Important updates" selectează „Install updates automatically"; poți seta și ora.

Va dura ceva timp, ai răbdare. Mai întâi se vor căuta îmbunătățirile și driverele, apoi se vor instala. La început ar putea fi peste 100, să ai răbdare să se facă. După vreo 2 săptămâni ar trebui să se instaleze tot (driverele evident la început), dacă vrei poți opri apoi windows update...

| DelphhiN explică (pentru SonicAndrei):

Nu reusesc

| alinaalin955 a răspuns (pentru DelphhiN):

Daca ai instalat o varianta de windows 7 mai veche care nu are scos update-ul KB971033 nu da sa faca update.Variantele astea mai noi de Windows 7 SP 1 pe care le gasesti pe Net au scos acest update si poti lasa, chiar este bine sa-si faca update.

| SonicAndrei a răspuns (pentru DelphhiN):

Cum adică? Nu se instalează driver-ul sau nu găsești update-urile? Am totuși și o variantă mai rapidă: lasă windows-ul doar să caute update-urile și driverele, apoi alegi tu ce să se instaleze.

| alinaalin955 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Pai daca nu merge Net-ul cum sa-si faca Windows-ul update?

| SonicAndrei a răspuns (pentru alinaalin955):

A spus „imi merge doar pe wireless" și se poate subînțelege că are internet prin wriless.

| alinaalin955 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Ahaaa.

| alinaalin955 a răspuns:

Sebijan vrea sa spuna asta:click dreapta pe my computer, mange, device manager. Daca arata asa
http://bit.ly/19CJQov
este bine. Daca arata ceva cu galben, unu sau mai multe
http://bit.ly/1axF2v7
iti lipsesc driver-e.
Pentru Windows pe 64
http://bit.ly/1cQOUUZ
Vezi la LAN.
Pentru 32
http://bit.ly/1cQOUUZ
Vad ca este acelasi driver si pe 32 si pe 64.

| DelphhiN explică (pentru alinaalin955):

Am descarcat acum sa vad daca reusesc ceva

| alinaalin955 a răspuns:

La Alege selectezi Windows 7, ca vad ca eu am selectat dar link-ul asa apare.

| DelphhiN explică:

Dar eu daca nu am internet deloc pe laptop? cum sa se updateze singur trebuie sa ii pun ip si toate cele dar mie imi arata doar aia cu wiereless

| DelphhiN explică:

Ceva pas cu pas...si un link de unde sa descarc driverul?

| Daniel_Enache_1981 a răspuns:

Buna! eu am un cd cu drivere de placa de retea atheros, de unde esti>? as putea sa til instalez eu

| iulianboy47 a răspuns:

Downloadeza DriverEasy si instaleaza iti arata toate driverele care nu le ai instalate si ti le downloadeaza el pe toate