| lavii a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. am instalat in pc pachetul office. dar unele fisiere word nu mi le deschide. adica le deschide dar apar cifre ciudate si litere. ca in chineza. din ce pricina? care poate sa ma ajute sa deschid fisierele am nevoie urgent:*. da funda. va rog :*

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Cred ca ai instalat o versiune mai veche de Office (2000, 2003 sau XP) si acele fisiere sunt facute cu versiuni mai noi. Incearca sa instalezi Office 2007 sau 2010, ar trebui sa mearga. De asemenea mai poti converti fisierele create cu versiunile noi in versiuni mai vechi. Versiunile noi au extensia.docx,.xlsx,. pptx etc si se pot converti online in versiunea veche (doc, xls, ppt). Succes!

| itsoft a răspuns:

Depinde ce office ai instalat 2003 sau 2007 daca e iti las ID:itsoft_2011

| Roooxaneeelllll a răspuns:

Buna! cred ca ai instalat office 2003? nu?
daca ai acest ofiice el nu accepta fisierele dintr-o alta versiune mai avansata cum ar fi office 2007 de asta iti arata patratele si tot felul de chestii.ca sa poti deschide fisierul dorit chiar de ai acest ofiice si nu iti arata poti da click dreapta si sa alegi deschidere cu WordPad.