| BeSmart17 a întrebat:

am niste intrebari in legatura cu posta romana! cam dupa cate zile ajunge un colet din Craiova la Cluj-Napoca? Si cat trebuie sa platesc? Si daca inca nu am buletin ce trebuie sa fac? scuze categoria!

Răspuns Câştigător
| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Depinde de personal si cand in preia de la destinatie. Poate dura 2 zile, poate dura 15 zile. Plata se face in functie de greutatea coletului. Incepand de la 20 de grame te costa intre 5 si 7 lei. De la 500-1000 de grame costa intre 10 si 14 lei. Peste 1000 de grame pana la 2000 grame undeva intre 13 si 17 lei. In cazul in care nu detii carte de identitate cel mai usor este sa mergi cu cineva care are buletin, nu trebuie sa fie neaparat major, prin posta poti trimite colete chiar daca esti minor.