| Larisaaaa a întrebat:

Am niste puncte negre in ureche...stiti din ce cauza si cum pot scapa de ele?

2 răspunsuri:
| alexy19a a răspuns:

Buna. Am si eu, acele puncte negre sunt cosuri in cazul meu dar, este un fel de crema cu care te dai in ureche si dispar(Sau le spargi). Sau daca nu sunt cosuri s-ar putea sa fie ceva de la lipsa de vitamine, calciu etc.

| emiliaalexandra a răspuns:

Foarte bun pentru a trata cosurile din urechi este usturoiul. Taiati un catel de usturoi in doua si frecati cosul din ureche cu el astfel incat zeama usturoiului sa intre in piele. De asemenea, uleiul de mustar si uleiul de masline sunt iarasi recomandate pentru a trata acele cosuri din urechi