| Ddiana90 a întrebat:

Am o cartela electronica reincarcabila de cosmote. pe bonul acela scrie ca expira la data de:2012. 12. 27... as vrea sa stiu valabilitatea acea este valabila doar pe cartela cand introduci codul, sau e valabil si daca si daca tin bonul pana cu o zi inainte sa expire si atunci sa il bag codu pe cartela?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa explic si eu incurcat: poti sa astepti cu reincarcarea pina la acea data (mai bine cu o zi inainte). Dar poti sa reincarci si mai devreme. De atunci incepind, valabilitatea creditului este de 30-60-etc zile (depinde de valoare). Ce este pe bon se refera la data activarii (reincarcarii) codului.