| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare ce inseamna un apartament decomandat, nedecomandat sau semidecomandat ce inseamna decomandat, nedecomandat si semi decomandat SI ce este sarpanta la un apartament? Multumesc anticipat. FundaVOT!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Decomandat= se intra in toate incaperile de pe un hol comun.
nedecomandat= se intra dintr-o incapere in alta.
semi= in unele intri de pe holul central in altele ai un hol secundar la capatul unei camere.
Sarpanta= scheletul unui acoperis. Se foloseste in mod frecvent (gresit, insa) pentru a desemna un acoperis complet. Probabil apartamentul se afla la ultimul etaj si are acoperis.