| Maariiaa a întrebat:

Bună!
Am o întrebare despre site-ul TPU. Este o regulă care interzice efectuarea temelor pe site, care o consider excelentă.
Am văzut multe întrebări care erau în legătură cu temele și au primit răspunsuri mulțumitoare. Nu mi se pare deloc normal acest lucru. Administratorii ar trebui să nu posteze astfel de întrebări, având în vedere că este o regulă. Mi se pare total diferențiați utilizatori. Unor utilizatori nu le postează întrebările cu teme, altora da.
Vreau să vă întreb de ce se fac aceste diferențe? Credeți că este normal? Argumentați!
Mulțumesc! Aștept multe păreri!

Răspuns Câştigător
| Yzzza a răspuns:

Relaxeaza-te! Chiar daca unii posteaza intrebari cu temele de casa, vor fii sanctionati.Asa zice regula.M-am uitat la o lista cu cei care urmeaza sa li se suspendeze conturile din cauza faptului ca isi rezolva temele pe site(pe tpu.ro am vizualizat lista dar sincer nu mai stiu undebig grin)...Apropo.nici eu nu sunt de acord cu rezolvarea temelor pe site; de fapt e fix problema lor. temele ni se dau ca sa mai repetam si ca sa invatam rezolvand temele individual,iar cei care nu isi fac tema singuri,si le face altcineva, nu vor mai recapitula nimic, vor primi nota buna pe munca altora...pana la urma ei sunt singurii care au ceva de pierdut, si nu ma refer la pierderea contului TPU.happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca toate intrebarile cu teme care au fost raportate au fost sterse. Adminii nu citesc fiecare intrebare inainte de postare, e ste si rolul userilor responsabili sa raporteze intrebarile acre incalca regulamentul.

| alexshobyx a răspuns:

Http://www.TPU.ro/mesaj-utilizator/a6248773/
Nu inteleg cum de iti permiti sa vorebsti despre sanctionarea acestora, cand chiar tu ai cerut teme.

| alexshobyx a răspuns (pentru alexshobyx):

Vorbesti*

| Maariiaa explică (pentru alexshobyx):

Nu îți mai pierde timpul să scrii pe tastatură pentru mine, raportează-mă și gata.

| AdeeLinee a răspuns:

Bineinteles ca nu este normal si nici corect.Acesta este un site pentru persoanele care vor sa ajute si care cauta raspunsuri pentru pentru rezolvarea diferitelor situatii nu pentru efectuarea temelor.Ar trebui luate masuri.Si eu sunt curioasa de ce se produc aceste diferente:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pai daca nu este tema pentru scoala ci doar ceva suplimentar eu zic ca este in regula! S-au un exercitiu pe care nu l-ai inteles la tema si pui o intrebare in care ceri sa ti se explice acel exercitiu ci nu sa fie rezolvat, iarasi pentru mine este in regula! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| PamPamGoesGreen a răspuns:

Da.Foarte normal happy
Am mai raspuns la un gen de intrebare asemanator.

Deci pentru voi cred ca e usor.ati trecut prin viata nu mai aveti nevoie oh go on
iar daca punem intrebari legate de teme, te gandesti "ala vrea sa'i fac tema".
te'ai gandit asa...din greseala...ca cei din jur nu ne pot ajuta si ca incercam sa gasim alte metode?straight face postat la 15 Februarie 2011 17:02