| leenyx a întrebat:

Am o intrebare pentru cei din Bucuresti.Se mai vand bilete de hartie pentru călătoriile cu transportul în comun,sau se poate doar cu cardul? Daca spre exemplu achizitionez un card si am nevoie doar de o calatorie in ziua respectiva, mai pot sa refolosesc acelasi card si peste 2 zile? sau trebuie reincarcat(care este procedura mai exact si care este pretul unui astfel de card). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Bilete de hartie nu mai sunt. Poti sa iti faci card si sa iti pui cate calatorii vrei. Poti sa iti pui si o singura calatorie sau poti sa iti faci diverse abonamente.

Daca ai pus o singura calatorie si nu ai folosit-o in ziua respectiva, o poti folosi cand vrei tu. Ea expira dupa o perioada mai lunga de timp, nu imediat.

Cardul are o data de valabilitate (cred ca in jur de 2-3 ani, nu stiu sigur). Tu consumi de pe el doar banii sau doar calatoriile.

Intra aici si uitat-te la seactiunea titluri de calatorie si vezi ca ai toate informatiile necesare http://www.ratb.ro/index.php.

Pa.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat