| Mona_Simo_1997 a întrebat:

Bună!
Am o întrebare: vreau sa trimit un colet la București prin Posta Romana! Banii trebuie sa ii primesc obligatoriu tot prin posta(prin ramburs) sau pot sa ii primesc pe card? Mulțumesc! happy

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te sfatuiesc sa o faci contra ramburs. In felul asta esti sigur ca-ti vin banii si nu vei pierde decat costul de transport. Daca-l trimiti cu virarea banilor in banca s-ar putea sa nu mai primesti nimic.

| AFR81 a răspuns:

Asta ar trebui sa discuti cu cumparatorul. Se poate sa primesti banii in ambele modalitati.

| mihai69 a răspuns:

Se poate ori așa, ori așa.
Dar dacă alegi cu plata prin cont, ar fi bine să trimiți pachetul când primești notificare că ți-au intrat banii.

| Mona_Simo_1997 explică (pentru mihai69):

Aaa! Am înțeles! Mulțumesc mult happy