| Krups a întrebat:

am o masina de spalat Arctic C 800, azi am bagat furtunul de apa la ea si intra apa fara sa fie in priza si curge de undeva de sus apa, as dori sa stiu cum se desface capacul de sus sa vad pe unde curge apa, are 2 suruburi in spate si 1 in fata unde bag detergentul, altele nu gasesc si mi-e frica sa nu rup ceva daca trag de capac, mersi.

Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Prima dată îl scoţi de sub tensiune, apoi deşurubezi cele două şuruburi din spate, mişti puţin de capac în spate, apoi îl ridici.Asta e o operaţiune deşartă deoarece, ţi s-a defectat electrovalva. Electrovalva este aceea piesă pe a cărui ştuţ faci racordul alimentării cu apă. Dacă obţii unul, poţi să-l înlocuieşti de unul singur(atenţie la electrosecuritate), Dacă se face la service este minim 130 lei.

| Krups explică (pentru tintareco):

Mersi de raspuns asta cautam.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni la o firmă care repară mașini de spălat, si vine cineva calificat si o face, doar sa ai bani sa il plătesti pe specialist.

| Krups explică (pentru CristiDinBucuresti):

Asta stiam si eu, oricum mersi de raspuns.