| Alex_Alex_1990_W5D4 a întrebat:

Buna!
Am o problema, am facut o comanda din zara in valoare de 125 de lei.
Am platit cu cardul "mastercard" de la BCR.
La 2 minutre dupa ce am facut comanda am anulat-o pentru ca nu am pus marimea corecta a unui produs.
O sa imi primesc toti banii inapoi?(inclusiv pretul transportului?)
Cat o sa dureze sa primesc banii inapoi?
Cum as putea sa vad daca banii au fost extrasi din cont?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Primesti toti banii inapoi pentru ca ei n-au apucat sa trimita comanda. Banii ii poti primi in maxim 30 zile (conform legii).
Condițiile de returnare a unui produs către unul dintre marile lanțuri de electronice de la noi din țară sunt în mare parte uniforme și depind de cele două legi extrem de importante, Legea nr. 449/2003 și UG 34/2014 care descriu în termeni largi condițiile în care magazinele pot accepta retururi din partea cumpărătorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil da, îi vei primi înapoi.

| Directioner99 a răspuns:

Banii o sa iti fie returnati, inclusiv transportul.Eu nu am patit asta, ibsa am facut retururi, mai exact la Bershka, Pull&Bear si H&M.La H&M banii mi-au fost virati in contul de 2 ori, in 14-15 zile dupa ce produsul a ajuns la ei.La Bsk si P&B, banii mi au fost virati la 2 zile dupa ce produsul a ajuns la ei.La zara ma gandesc ca tot cam in 2 zile o sa ti puna banii in cont.