| alina12em a întrebat:

Buna!
Am o problema cu imprimanta (e HP Deskjet F380). De ceva timp de cand i-am mutat locul, ceea ce a implicat scoaterea cablurilor din spate. Imediat dupa ce le-am conectat din nou am aprins-o (totul era in regula). Dupa cateva zile cand iarasi aveam nevoie sa scanez ceva, am apasat pe butonul de aprindere si nimic... Mentionez ca nu mi s-a mai intamplat asta de 3 ani de cand o am, cat timp a stat la 'locul' ei. Am scos, am bagat intrerupatorul, iarasi si cablurile din spate. apas pe butonul de aprindere. nimic. Ciudat e ca atunci cand ma folosesc de priza, cand conectez altceva. chiar atunci mi se aprinde (nu mereu. cand are chef ea sa se aprinda). Privind driverele instalate, totul e in regula. Chiar acum o saptamana am observat ca mergea, ledul era aprins, dar iarasi numai dupa ce conectasem ceva in aceeasi priza. Aveti vreo sugestie. din ce cauza ar putea fi, vi s-a intamplat si voua? Cum ati procedat? (tare ciudat e ca nu imi mai functioneaza de cand am mutat-o, o fi din cauza asta? putin posibil dar... 3 ani de zile totul a fost in regula, de cand am mutat-o. nimic)

4 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Incearca sa schimbi priza.

| Liuuu a răspuns:

Vrei sa spui ca a scanat dar nu ai putut vedea pozele?

| alina12em explică (pentru Liuuu):

Nu puteam sa ma folosesc de ea deloc (nici era vorba de scanat sau de orice altceva). Pur si simplu nu se aprindea ledul ala. care aprins fiind inseamna ca functioneaza. Its simply dead sad

| Liuuu a răspuns (pentru alina12em):

Atunci trebuie dusa la reparatii thinking